Můj manžel nesnášel kopr, ale po ochutnání téhle polévky změnil názor! Od té doby si tuhle kulajdu vždy moc rád dá a ještě si moc pochutná. A stejně tak i zbytek rodiny, proto jsem se rozhodla jeden ze svých oblíbených polévkových receptů sdílet i sem na blog.
Polévka je velmi jednoduchá, v rostlinné a bezlepkové verzi. Ale pokud chcete, můžete ingredience upravit. Já sama například občas přidám domácí vejce, když zrovna mám. Do hodiny máte v klidu hotovo!
Tohle množství vyjde klidně na 6 menších porcí.
No a máme hotovo!
→ Lze použít i sterilovaný kopr, půl malé skleničky, ten přidat už s bramborami (cca 4 lžíce i s nálevem), aby se povařil, vyzkoušet pak, zda není polévka moc kyselá, popřípadě dosladit, není třeba přidávat již ocet (vše poznáte podle chuti cca po 20 minutách (dříve by mohla být cítit pachuť hrašky či cizrnové mouky, než se uvaří).
→ Při použití velkého balení žampiónů (500g) použijte i více vody, smetany a zahuštění.
→ Lze použít i smetanu z namočených (v horké vodě 15minut či ve studené přes noc) kešu ořechů, rozmixovaných na velmi jemno s malým množstvím vody (nebo rovnou z kešu másla), polévku tak více zahustí, protože krém z kešu vždy houstne až na omáčku při vaření (tzn. je potřeba přidat kešu smetanu dříve a sledovat hustotu).
→ Pokud chcete, můžete přidat do polévky natvrdo uvařená vejce, sama to tak občas dělám, když mám k dispozici domácí (používám 3 na toto množství).